محموله کمک ۵۰۰ تنی کشور ترکیه به هرات رسید

press
دوشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۳ - ۱۱:۴۷
محموله کمک ۵۰۰ تنی کشور ترکیه به هرات رسید

به روز شنبه مورخ ۱۱ جمادی الاول ۱۴۴۵ هجری قمری مصادف به ۴ قوس ۱۴۰۲ هجری شمسی محموله کمک ۵۰۰ تنی کشور ترکیه به هرات رسید. هشتمین محموله کمکی ترکیه با حضور داشت سفیر این کشور، به مسوولان امارت اسلامی سپرده شد.

این کمک ها با حضور داشت مولوی محمد عالم جمیل معین مالی اداری و هماهنگی وزارت اقتصاد، سفیر و سرکنسول ترکیه، عبدالطیف ثابت نماینده سره میاشت و عضو کمیته جلب و جذب کمک ها برای مهاجرین عودت کننده، قاری محمد خوشحال زمانی نماینده وزارت مبارزه با حوادث طبیعی، و برخی از روسای ادارات دولتی طی مراسمی رسما به جمعیت هلال احمر افغانی تسلیم گردید.

در نخست مولوی محمد عالم جمیل معین مالی اداری و هماهنگی وزارت اقتصاد از حضور سفیر و سرکنسول ترکیه و نماینده گان امارت اسلامی در بندر تورغندی استقبال نموده گفت: قرار است ۳ صد تن از  این بسته های کمکی برای زلزله زدگان ولایت هرات و ۲ صد تن دیگر آن به مهاجرین که اخیرا از کشور های همسایه به افغانستان عودت کرده اند توزیع گردد.

سپس مولوی احمد الله متقی رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت هرات گفت: این کمک ها شامل مواد غذایی، البسه، ادویه، وسایل بهداشتی، کمپل و خیمه می باشد.

متعاقبا سفیر کشور ترکیه با حضور در بندر تورغندی گفت: ترکیه متعهد به کمک های بیشتر به مردم افغانستان می باشد و از استقبال نماینده گان امارت اسلامی در بندر تورغندی ابراز خرسندی نمود.

از سوی هم برخی از تاجران و سرمایه گذاران در هرات گفتند، این کمکها در توسعه روابط بهتر بین دو کشور خوب است. قرار است این کمک ها از سوی اداره هلال احمر هرات، به مناطق زلزله‌زده و مهاجرین عودت کننده توزیع گردد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۶ - ۹:۵۲
Background image

الحاج قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد، طی ملاقات شان با تاکا یوشي کورومیا سفیر جاپان برای افغانستان و پیرامون بهبود همکاری های دوجانبه اقتصادی، تداوم و توسعه کمک های بشری صحبت نمودند

در این ملاقات، سفیر جاپان برای افغانستان پیرامون کمک مالی (۱۰) ملیون دالر دولت جاپان برای حمایت از مبارزه با کشت مواد مخدر و تطبیق پروژه های بدیل کشت کوکنار به منظور حمایت دهاقین، فراهم. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۶ - ۹:۵۰
Background image

آقای ژاو شینگ، سفیر چین مقیم کابل با الحاج قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد ا.ا.ا. ملاقات نمود

درین‌ ملاقات در مورد تحکیم همکاری های دوجانبه اقتصادی و تجارتی افغانستان و چین، اهمیت اقتصادی و ترانزیتی دهلیز واخان، علاقمندی شرکت های چینی به سرمایه گذاری در افغانستان، افزایش حجم. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۴/۱۴ - ۱۲:۳۷
Background image

هیئتی تحت ریاست الحاج قاری دین محمد حنیف وزیر اقتصاد ا.ا.ا در چهارمین نشست مجمع همکاری های بین المللی ترانس هیمالیا کشور چین اشتراک کردند

این نشست با حضور وزرا و مقامات عالی رتبه کشورهای مختلف پیرامون بحث و پیدا کردن راه حل های مناسب در مبارزه مشترک با چالش های محیط زیستی، چگونگی تعامل انسان با طبیعت و تشریک نتایج توسعه. . .

BACK TO NEWS