جلسه تعارفی وهماهنگی با نمایندگان سازمان ملل ( UNDP )

sediqi
چهارشنبه ۱۴۰۰/۹/۳ - ۱۴:۵۵
moec

الحاج قاری دین محمد «حنیف» سرپرست وزارت اقتصاد.ا.ا.ا شام شنبه مورخ 29عقرب سال روان با نمایندگان سازمان ملل ( UNDP) دیدار و ملاقات نمود.

ابتداء سرپرست وزارت اقتصاد نمایند گان سازمان ملل را به دفتر کاری‌شان خوش آمدید گفت.

در این دیدار خانم  کانیا ویگناراجا  معاون سکرتریت سازمان ملل در منطقه اظهار امید واری کرد بحران کنونی واقعی در افغانستان وتحریم های وضع شده ازطرف امریکا برطرف شود.

سازمان ملل تلاش دارد چند ماه زمستان که پیش روی مردم افغانستان قرار دارد و با مشکلات خیلی جدی مردم مواجه است ، با چالش‌های موجود مبارزه نموده و زمینه اشتغال‌ را برای مردم مساعد نماید.

برنامه انکشافی ملل متحد در افغانستان تحلیلی از وضعیت بانک‌داری در افغانستان ارایه کرده است که طی آن چالش های فرا روی بانک‌داری و پیامد‌های عدم رسیدگی به این چالش ها ارایه شده است. این تحلیل با بانک مرکزی و وزارت مالیه نیز شریک ساخته شده است.

moec

برنامه انکشافی ملل متحد در افغانستان از جامعه جهانی و کشور های تمویل کنند می‌خواهد تا به کمک های بشر دوستانه ادامه دهند تا از یک بحران بشری در آستانه زمستان در این کشور جلوگیری شود.

او همچنان تصریح کرد که ملل متحد ضمن ادامه کمک های بشردوستانه دیدگاه دراز مدت برای توسعه پایدار در افغانستان دارد. این اداره در چهارچوب برنامه آبادی تا دو سال آینده دو ملیون شغل موقت ایجاد خواهد کرد، زنان تجارت پیشه را مورد حمایت قرار می‌دهد و زیر بنا های محلی مخصوصن زراعتی را احیا و بازسازی می‌کند.

برنامه انکشافی ملل متحد که همکار نزدیک وزارت اقتصاد در زمینه تطبیق اهداف انکشاف پایدار بود به همکاری‌اش در آن زمینه ادامه خواهد دارد. برنامه انکشافی ملل متحد به زودی گزارشی را از وضعیت اقتصادی افغانستان به نشر می‌رساند که در آن روی چالش های موجود و راه حل ها تمرکز شده است.

سرپرست وزارت اقتصاد .ا.ا.ا گفت: طی سالیان متمادی برای اداره قبلی کمک‌های هنگفت بلاعوض جامعه جهانی سرا زیر شد؛ ولی فساد گستردۀ وجود داشت نتوانستند زمینه اشتغال‌ را برای مردم افغانستان مساعد بسازند ، فقر، بیکاری و وضعیت بدی اقتصادی امروز میراث حکومت گذشته است، چون دولت کنون با مشکلات فراوان مواجه است ازجمله: ما نمی‌توانیم به ذخایر ارزی خود دسترسی داشته باشیم درچنین وضعیت طبیعی است فقری و بیکاری آمارش بالا برود از سوی دیگر به گفته: آقای حنیف وضعیت حاکم امروز در جامعه عوامل خارجی دارد، اگر ما دسترسی به پول منجمد شده خویش داشته باشیم شاهد چنین وضعیت نمی بودیم و من‌بعد کمک های جامعه جهانی نباید انگیزه سیاسی داشته باشد.

کدام ممناعت فرا راه کار طبقه اناث وجود ندارد، با ترتیب طرزالعمل کاری می توانند کما فی السابق به کاری خویش ادامه بدهند.

در اخیر سرپرست وزارت  اقتصاد از کارکرد هایUNDP در افغانستان در بخش‌های مخلتف قدردانی نموده گفت:آنچه که درجلسه امروزی وعده سپرده شد ثابت مانده و در راستای تطبیق آن اقدام نمایند.

 

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۴/۷ - ۱۶:۲۴
Background image

الحاج قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد با آقای محمد عبدالسلام رئیس عمومی دفتر برک در افغانستان و جیروم اوبیریت رئیس اجرایی جهانی مؤسسه برک(Brac) و هیئت همراه شان دیدار و ملاقات نمودند.

امروز سه شنبه مورخ ۷/۴/۱۴۰ هـ.ش مطابق ۲۹/ ذی‌القعده ۱۴۴۳هـ.ق ساعت 11:30 قبل از ظهر الحاج قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد با آقای محمد عبدالسلام رئیس عمومی دفتر برک در افغانستان و. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۴/۷ - ۱۵:۱۸
Background image

الحاج قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد با آقای دوید مک لِکن مسؤول منقطه‌ای دفتر هماهنگی توسعه سازمان ملل و داکتر رامز الاکبروف سرپرست یوناما در افغانستان در دفتر کاری خویش دیدار و ملاقات نمودند.

امروز سه شنبه مورخ ۷/۴/۱۴۰۱ هـ ش مطابق ۲۹/ذی‌القعده/۱۴۴۳هـ.ق الحاج قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد با آقای دوید مک لِکن مسؤول منقطه‌ای دفتر هماهنگی توسعه سازمان ملل و داکتر رامز. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۳/۱۶ - ۱۱:۳۰
Background image

بیست‌ویک‌مین نشست کمیسیون اقتصادی به ریاست ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء دایر گردید

در بیست‌ویک‌مین نشست کمیسیون اقتصادی به ریاست ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء پس از بحث‌های مفصل به شاروالی کابل هدایت داده شد شش پروژه مشارکتی که آن اداره خواهان. . .

BACK TO NEWS