الحاج قاری دین محمد حنیف وزیر اقتصاد با محترم لیونارد ژولو کمیشنر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده گان (UNHCR) در افغانستان دیدار و گفتگو نمودند.

sediqi
پنجشنبه ۱۴۰۱/۱/۲۵ - ۲۰:۰
A.Q.Deen.M.Hanif

امروز پنج شنبه مورخ 13 رمضان المبارک 1443هـ.ق مطابق به 25 حمل 1401هـ.ش الحاج قاری دین محمد حنیف وزیر اقتصاد با محترم لیونارد ژولو کمیشنر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده گان (UNHCR) در افغانستان دیدار و گفتگو نمودند.

دراین دیدار آقای ژولو گفت: کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهنده گان تلاش دارد تا تسهیلات لازم معیشتی را برای عودت کنند گان در ولایات مختلف کشور که شامل:( اعمار مکاتب برای پسران و دختران، اعمار کلنیک های صحی، توزیع کمک های بشر دوستانه و... بوده) مساعد سازد.

از سوی دیگر این سازمان در حدود 55 ساحه را در هماهنگی با وزارت محترم امور مهاجرین و عودت کنند گان در سطح کشور تحت پوشش برنامه های خویش قرار داده و با ایجاد نمایند گی این سازمان در ولایات مختلف به مشکلات عودت کنند گان رسید گی مينماید، همچنان این سازمان روی طرحي کار می نماید تا با ایجاد فرصت های شغلی در هماهنگی با دولت کنونی در داخل کشور زمینه برگشت مهاجرین را به گونه با عزت و داوطالبانه از کشور های بیرونی بخصوص کشور های همسایه مهیا ساخته و بعداز عودت آن‌ها را بطور مصئون به محلات شان انتقال خواهد داد.

از جانب دیگر وزیر اقتصاد از وضعیت آخر مهاجرین افغان در ایران اظهار نگرانی کرده و از کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهنده گان خواست تا به مشکلات مهاجرین افغان در ایران رسیدگی نموده و درتفاهم و مذاکره با مسؤولین حکومتی ایران بر مبنای قانون بین المللی مهاجرت بر این معضل نقطه پایان گذاشته شود.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۴/۷ - ۱۶:۲۴
Background image

الحاج قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد با آقای محمد عبدالسلام رئیس عمومی دفتر برک در افغانستان و جیروم اوبیریت رئیس اجرایی جهانی مؤسسه برک(Brac) و هیئت همراه شان دیدار و ملاقات نمودند.

امروز سه شنبه مورخ ۷/۴/۱۴۰ هـ.ش مطابق ۲۹/ ذی‌القعده ۱۴۴۳هـ.ق ساعت 11:30 قبل از ظهر الحاج قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد با آقای محمد عبدالسلام رئیس عمومی دفتر برک در افغانستان و. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۴/۷ - ۱۵:۱۸
Background image

الحاج قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد با آقای دوید مک لِکن مسؤول منقطه‌ای دفتر هماهنگی توسعه سازمان ملل و داکتر رامز الاکبروف سرپرست یوناما در افغانستان در دفتر کاری خویش دیدار و ملاقات نمودند.

امروز سه شنبه مورخ ۷/۴/۱۴۰۱ هـ ش مطابق ۲۹/ذی‌القعده/۱۴۴۳هـ.ق الحاج قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد با آقای دوید مک لِکن مسؤول منقطه‌ای دفتر هماهنگی توسعه سازمان ملل و داکتر رامز. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۳/۱۶ - ۱۱:۳۰
Background image

بیست‌ویک‌مین نشست کمیسیون اقتصادی به ریاست ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء دایر گردید

در بیست‌ویک‌مین نشست کمیسیون اقتصادی به ریاست ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء پس از بحث‌های مفصل به شاروالی کابل هدایت داده شد شش پروژه مشارکتی که آن اداره خواهان. . .

BACK TO NEWS